CZYM JEST DLA MNIE FOTOGRAFIA ?
Fotografia to coś co sprawia, że możemy ujrzeć zwykłe rzeczy w pięknym, bajkowym, nietuzinkowym, finezyjnym czy niezwykłym wymiarze. Zdjęcia uwielbiam robić od dziecka. Pamiętam czasy kiedy to szło się do fotografa i wywoływało klisze. Potem piękne zdjecia dostawało się w kopercie i można było dodać je do albumu. Teraz zdjecia trzymamy głównie na komputerze, karcie pamięci czy nawet telefonie, a do zrobienia zdjecia wystarczy nam zwykły telefon komórkowy. Czasy idą do przodu, a nauka wcale nie pozostaje w tyle. 

Dla niektórych robienie zdjeć to trzymanie w dłoniach aparatu i naciskanie spustu migawki. Dla mnie to ukazywanie rzeczywistości jak i banalnych, zwykłych czy codziennych rzeczy w innym wymiarze. Nawet w zwykłym listku, który spadł z drzewa można ujrzeć piękno. Lubię spędzać czas fotografując, wtedy czuję się tak, jakbym to ja nadawała nowe życie obiektowi, któremu robię zdjęcie. Moje zdjecia nie są idealne i nigdy nie będą. Mogą być dobre, poprawne ale nie idealne. Nie należę do osób, które uznają w pewnym dziedzinach ideał. Co to oznacza ? Chodzi o to, że ideał musi spełnić pewne wymagania, które ustalił kiedyś....człowiek. A wiadomo, co inny człowiek tym inny kąt widzenia, zdanie, piorytety. Lubię robić zdjecia tak, aby mnie zadowalały i mi się podobały, bo to przecież moje hobby :) Czytam coraz wiecej książek i dowiaduje się wiele rzeczy (ciagle się uczę), które wcześniej wydawały mi się czarną magią. Jestem zwykłą amatorką i nią pozostanę. Gdybym zajęła się tym profesjonalnie (poszła do szkoły itd.), niektóre rzeczy stały by się codziennością i nie mogłabym czerpać z tego tyle radości co teraz. Zdjecia na tej stronie na pewno będą z czasem uzupełniane.

CZYM ROBIĘ ZDJĘCIA ?
Dość długo miałam jakąś 8 megapixelową cyfrówkę i byłam zadowolona. Potem się zepsuła, a ja zaprzestałam robienia zdjeć. Miałam tylko aparat w telefonie. W grudniu 2013 roku zakupiłam Nikon Coolpix L27. Jak na przejście z komórkowego aparatu na cyfrówke różnica była ogromna. Z czasem zaczęłam odkrywać jego funkcje, niby banalna rzecz, ale nie wiedziałam, dlaczego zdjęcia przedmiotów wychodzą takie nie ostre. Wtedy odkryłam makro. Zdecydowałam się też kupić lepszy aparat. Moje finanse nie pozwalały mi kupić hybryby, więc kupiłam po okazyjnej cenie FujiFilm Finepix S2950. W porównaniu do Nikona widzę różnicę. Aktualnie korzystam z Canona 1000D i dwóch obiektywów Canon: 18-55mm i 35-80mm :)

CZYM OBRABIAM ZDJĘCIA ?
Do obróbki zdjęć służą mi trzy programy: Photofiltre, Photoscape i Pixlr. W tym pierwszym najczęściej poprawiam kolory, kontrast itd, a w drugim nakładam filtry. Przyznaje się bez bicia, że uwielbiam bawić się filtrami, bo uważam, że nadają zdjeciom pewną magię, dlatego tak często z nich korzystam. Polecam pobawić sie w takim programie i zobaczyć efekt po :)

0 komentarze: